Dominik Taterra, student 6 roku na kierunku lekarskim odebrał honorowe wyróżnienie i medal PAN – Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla

W dniu 11 grudnia 2019 r. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość, na której Dominik Taterra, student 6 roku na kierunku lekarskim otrzymał honorowe wyróżnienie i medal Polskiej Akademii Nauk – Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla – honorowe wyróżnienie dla studentów pracujących naukowo za cykl prac naukowych pt. „Anatomia kliniczna w chirurgii”

Dominik Tattera, od czterech lat prowadzi badania anatomiczne, działając w międzynarodowej grupie badawczej International Evidence-Based Anatomy Working Group kierowanej przez prof. Jerzego Walochę i prof. nadzw. Krzysztofa Tomaszewskiego z Katedry Anatomii UJ CM.

Autor i współautor 17 publikacji naukowych, ponad 40 wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych (w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Indiach i Australii), za które był wielokrotnie nagradzany. Laureat Diamentowego Grantu. Kierownik zespołu będącego beneficjentem grantów „Najlepsi z najlepszych! 3.0” oraz „Najlepsi z najlepszych! 4.0” organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest także laureatem m.in. stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Studenckiego Nobla 2019, stypendium Fundacji Lotto „100 na 100”, stypendium Województwa Pomorskiego i stypendium Miasta Gdyni.