Studenci Jakub Pękala i Michał Zarzecki wyróżnieni nagrodą na konferencji American Association of Anatomists – Experimental biology 2019

W dniach 6-9 kwietnia w Orlando odbyła się prestiżowa konferencja American Association of Anatomists – „Experimental biology 2019” w której wzięli udział naukowcy i specjaliści z całego świata.

Prace pt. „Is There a Correlation Between the Single Nucleotide Polymorphisms and a Greater Susceptibility of the Achilles Tendon Rupture?” zaprezentowane przez studenta IV roku kierunku lekarskiego UJ CM Jakuba Pękalę, i „The Primitive Arterial Connections Within the Central Nervous System and Their Neurological Implications in Everyday Medical Practice” przez studenta IV roku kierunku lekarskiego UJ CM Michała Zarzeckiego, zostały wyróżnione przez jury nagrodą „Student and Postdoc Travel Award”.

Udział w konferencji był częścią projektu „Anatomia kliniczna oparta na faktach we współczesnej chirurgii ortopedycznej.” realizowanego pod opieką dr. hab. Krzysztofa Tomaszewskiego z Katedry Anatomii UJ CM. Projekt finansowany jest w ramach programu „Najlepsi z najlepszych! 3.0” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.