Sukces studentów WL na konferencji European Association of Neurosurgical Societies (EANS)

W dniach 21-25 października br. w Brukseli odbyła się konferencja European Association of Neurosurgical Societies (EANS). EANS jest najważniejszą konferencją w Europie i drugą najważniejszą konferencją na świecie w dziedzinie neurochirurgii.

Podczas konferencji Dominik Taterra student 5 roku kierunku lekarskiego jako jedyny Polak prezentował swoją pracę pt. „Prevalence of foramen arcuale and its association with headaches and migraines: a meta-analysis of 55,985 subjects”, która była jedyną prezentacją ustną z Polski. Jest to tym większe osiągnięcie dla studenta, ponieważ większość prelegentów stanowili profesorowie i obecni pionierzy w dziedzinie neurochirurgii.
Z kolei Bendik Skinningsrud, student 4 roku kierunku lekarskiego w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ, przedstawił pracę-plakat pt. „Artery of Adamkiewicz: a meta-analysis of anatomical characteristics and review of implications in thoracolumbar spinal surgery”.

Udział w konferencji był częścią projektu pt. „Neuroanatomia oparta na faktach – znaczenie kliniczne wariantów anatomicznych w neurochirurgii” (opiekun: dr hab. Krzysztof Tomaszewski, Katedra Anatomii UJCM), który jest finansowany w ramach programu „Najlepsi z najlepszych! 3.0” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.