Studentka kierunku lekarsko-dentystycznego – Małgorzata Zając w finale 18. edycji międzynarodowego konkursu Julles Allemand Trophy

Małgorzata Zając – studentka V roku kierunku lekarsko-dentystycznego zakwalifikowała się do finału konkursu Julles Allemand Trophy (JAT).
Odbywający się od 2004 roku Jules Allemand Trophy to jedyny konkurs w stomatologii estetycznej, w którym biorą udział studenci uniwersytetów z całego świata.

Nagrodą Główną w tym konkursie jest 3-miesięczny staż w Katedrze Oral Science, Restorative Dentistry Section na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech.

JAT odbywa się na blisko 100 uczelniach w 25 europejskich państwach. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 30 000 studentów, każdego roku zgłasza się do konkursu około 3 500 uczestników.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, 28 czerwca 2022 r. odbył się „finał krajowy” dla polskich studentów stomatologii. I właśnie wówczas – pani Małgorzata Zając (dziś już absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum) odebrała 1. Nagrodę w tym etapie konkursu. Będzie Ona reprezentować Polskę podczas finału międzynarodowego, który we wrześniu br. odbędzie się w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech.

Do konkursu przygotowała studentkę dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej UJ CM, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Jolanta Pytko-Polończyk.