Studenci z Egiptu i Słowacji na praktykach wakacyjnych w Instytucie Stomatologii

W pierwszej połowie lipca, podobnie jak w latach ubiegłych, na praktyki wakacyjne w ramach programu wymian międzynarodowych Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS) przyjechało 5 studentów. Tym razem były to dwie studentki ze Słowacji – Lydia i Veronika oraz trzech studentów z Egiptu – Ahmad, Mostafa i Ahmed.

Podczas tych dwóch tygodni mieli oni okazję przyjrzeć się pracy polskich dentystów, uczestniczyli w dyżurach m.in. na Oddziałach: Chirurgii Stomatologicznej, Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej, Protetyki oraz w Centralnym Ambulatorium Stomatologicznym Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej. Pod największym wrażeniem byli asystując przy zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w Szpitalu im. Rydygiera.

Popołudniami zwiedzali Kraków, poznawali historię, kulturę i polskie zwyczaje. Odwiedzili kopalnię soli w Wieliczce, wspięli się na Kopiec Kościuszki, ale przede wszystkim zachwycali się polską kuchnią, gdyż mieli okazję spróbować wielu naszych narodowych potraw, z pierogami i żurkiem na czele. Opiekę nad tą „piątką” sprawowała tegoroczna Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego – Pani Marta Penno.

Czas szybko ucieka i wymiana już dobiegła końca, ale mamy nadzieję, że wspaniałe wrażenia z pobytu w Polsce pozostaną na lata.

prof. dr hab. Jolanta Pytko-Polończyk
Prodziekan ds. studenckich i programu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym