Spotkanie koleżeńskie w 50. rocznicę ukończenia studiów

W dniu 19 czerwca 2021 r. spotkali się lekarze – wychowankowie Akademii Medycznej w Krakowie w 50. rocznicę ukończenia studiów.

Koleżeński zjazd, którego organizacji podjęli się: Wanda Niewiadowska-Cyrul, Monika Kapińska-Mrowiecka, Katarzyna Litwiniszyn-Krzewicka, Jacek Domański, Jerzy Krzewicki, Maciej Kowlaczyk, Magdalena Bochenek-Dąbrowska oraz Maja Szumska rozpoczęło się Mszą Świętą w Uniwersyteckiej Kolegiacie Św. Anny po czym w Collegium Nowodworskiego nastąpiło uroczyste spotkanie, które zaszczycili przedstawiciele UJ CM reprezentowani przez Rektora prof. Wojciecha Nowaka, prof. Krystynę Sztefko – Pełnomocnika Prorektora CM ds. kształcenia, prof. Przemko Kwintę – Prodziekana ds. organizacyjnych, programu studiów i kształcenia na kierunku lekarskim, prof. Jolantę Pytko-Polończyk – Prodziekana ds. studenckich i programu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Spotkanie w trakcie którego z wykładem „50 lat minęło – rozwój immunologii na tle postępów medycyny” wystąpił prof. Janusz Marcinkiewicz było też okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów Absolwentom Wydziału Lekarskiego oraz podkreślenia biskiego związku z Alma Mater.

Po oficjalnej części w murach Uczelni dalsza część kontynuowana była w restauracji „Pistacja” przy ul. Karmelickiej 7, gdzie koleżeńskie spotkanie dobiegło końca.

fot. Jerzy Sawicz