Kraków, dnia 28 kwietnia 2020 r.

Zasady zaliczania praktyk wakacyjnych przez studentów Wydziału Lekarskiego pracujących jako wolontariusze na oddziałach szpitalnych w związku z pandemią COVID-19

Informuję, że godziny pracy wolontaryjnej studentów wszystkich trzech kierunków Wydziału Lekarskiego na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w okresie epidemii COVID-19 mogą zostać zaliczone na poczet części praktyk wakacyjnych.

Liczba zaliczonych godzin wolontaryjnych może maksymalnie wynosić:

• 15 w przypadku praktyk tygodniowych,
  • 30 w przypadku praktyk dwutygodniowych,
  • 60 w przypadku praktyk trzytygodniowych,
  • 90 w przypadku praktyk czterotygodniowych.

Uzyskanie zaliczenia wymaga złożenia odpowiedniego podania do Dziekana WL wraz z zaświadczeniem z jednego z wymienionych szpitali o liczbie przepracowanych godzin.

Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Prodziekan Wydziału Lekarskiego d/s studenckich