Komunikat Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM dotyczący praktyk wakacyjnych

Szanowni Studenci,

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi realizacji praktyk wakacyjnych planowanych na rok akademicki 2019/2020 uprzejmie informuję, że w połowie czerwca planowane jest otwarcie rejestracji na praktyki w systemie USOSweb. Termin zostanie ogłoszony w odrębnym komunikacie po uzyskaniu informacji od dyrektorów krakowskich szpitali o przydziale miejsc.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną przewidujemy, iż liczba miejsc może być mniejsza niż w latach poprzednich. W związku z tym podjęte zostały następujące decyzje:

• czas realizacji praktyk został wydłużony do końca września 2020 roku,
  • w indywidualnych przypadkach braku możliwości zrealizowania praktyk podczas najbliższych wakacji będzie możliwe ich zrealizowanie, podczas przerwy międzysemestralnej w roku akademickim 2020/2021 jak również w czasie kolejnych wakacji a w przypadku studentów ostatnich lat w czasie trwania roku akademickiego,
  • odroczenie odbywania praktyk nie będzie warunkowało wpisu na rok akademicki 2020/2021.

Jednocześnie przypominamy o możliwości realizacji praktyk również w szpitalach poza Krakowem, np. w miejscu zamieszkania studenta. W takich przypadkach zawierane będą odpowiednie umowy między Uczelnią a szpitalem.

Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Prodziekan WL UJ CM ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyka