Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy i wszyscy zainteresowani,

Kilka dni temu opublikowany został przewodnik wydany przez chińskich lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Zheijang na czele z profesorem Tingbo Liangiem.
W trakcie trwającej pandemii COVID-19 postanowili podzielić się oni swoimi doświadczeniami z opieki nad ponad setką pacjentów walczących z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. W chwili obecnej w ich szpitalu z początkowej liczby 168 pacjentów pozostało 2, pozostałych 166 pacjentów uznano za wyleczonych.

Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment cz.1

Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment cz.2

W niniejszym przewodniku znajdą Państwo zbiór najważniejszych informacji dotyczących postępowania z takimi chorymi począwszy od wywiadu epidemiologicznego, a na dezynfekcji pomieszczeń kończąc. Gorąco zachęcam do zapoznania się w wolnej chwili z tą lekturą.

Student VI roku, kierunku lekarskiego